Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,


W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego serdecznie zapraszam specjalistów i specjalizujących się w endokrynologii i diabetologii, pediatrii, medycynie rodzinnej oraz ginekologii, a także zespoły pielęgniarskie,  psychologów i specjalistów dietetyki do udziału w kolejnej Konferencji Naukowej - VIII Szkole Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, organizowanej przez Klinikę Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Katedry Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Po okresie restrykcji pandemicznych, spotkamy się w samym sercu Krakowa w Vienna House Andel’s Cracow w dniach 29-31 maja 2023. Tym razem mottem szkoły jest Endokrynologia i diabetologia w praktyce – współczesne metody leczenia w opinii ekspertów. Kilkudziesięciu wybitnych wykładowców przedstawi aktualne zasady leczenia niedoboru hormonu wzrostu, cukrzycy, otyłości, chorób podwzgórza i przysadki, kości, tarczycy, przytarczyc, gonad oraz nadnerczy. W każdej sesji uczestnicy szkoły będą mogli wziąć udział w 30-minutowym panelu dyskusyjnym. W dwóch sesjach Klub Młodych przedstawi po raz pierwszy w historii PTEiDD projekty realizowane i planowane z możliwością nawiązania współpracy międzyośrodkowej oraz trudne przypadki kliniczne. Powrócimy do tradycji krakowskich warsztatów auksologicznych, psychologicznych oraz spotkań edukatorów w cukrzycy. Odbędą się ponadto warsztaty ultrasonograficzne.  

Jestem przekonany, że kolejna krakowska szkoła o prawie 20-letniej tradycji będzie interesującym wydarzeniem oraz przyczyni się do poprawy leczenia dzieci i dorosłych z problemami endokrynologicznymi. Pobyt w jednym z najstarszych europejskich ośrodków akademickich, w najpiękniejszym wiosennym miesiącu roku, oraz udział w imprezach towarzyszących może stać się sentymentalnym powrotem do czasów studenckich i niezapomnianym przeżyciem towarzyskim.
 

Prof. dr hab. med. Jerzy B. Starzyk
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
  
Sponsor strategiczny

 
Sponsorzy główni


 \
Sponsorzy

 
Patroni Medialni